ДПА


Картинки по запросу дпа

Запуск ЗНО у дев’ятикласників прив’язаний до старту старшої профільної школи.
Проект нового закону “Про освіту”, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді та має бути проголосований найближчим часом, передбачає, що випускні іспити у дев’ятикласників будуть проходити у формі зовнішнього незалежного тестування. Незважаючи на це, навіть після прийняття нового закону, ЗНО не буде використовуватися в дев’ятому класі до 2026 року.
Про це в інтерв’ю DT.UA повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За її словами, запуск ЗНО у дев’ятикласників прив’язаний до старту старшої профільної школи.
“Планується, що ЗНО у 9 класі запускатиметься до старту старшої профільної школи. За чинним календарем реформи, яким ми рухаємося, це орієнтовно після 2026—2027 навчального року”, – зазначила міністр.


ПІДГОТОВКА ДО ДПА

Шановні учні 9-их класів!
 Готуючись до ДПА з української мови, необхідно тренуватися. 
У нагоді вам стане ця пам'ятка.
 Найбільш зручним способом підготовки є аудіодиктанти. 
Щодня виділяйте 20-25 хвилин  на написання диктанту.
Пам'ятка для учнів «Як писати диктант»

1. Уважно прослухайте текст диктанту.
2. Спочатку кожне речення  слухайте  й не робіть жодних записів.
3. Починайте записувати речення під час другого прочитання.
4. Під час записування речення  звертайте увагу на орфографію.
5. Перевіряючи записане речення, звертайте увагу  на інтонацію.
В усному мовленні розділові знаки позначаються паузами. 
6. Сконцентруйте свою увагу й не відволікайтеся під час  диктанту.
7. Не «збирайте» помилки, зазираючи  в роботу сусіда. 
Успіхів!
Українська мова, 9 клас, без проблем(як підготуватися до ДПА)
МацькоЛ.І. Збірник диктантів для ДПА з української мови, 9 клас, 2013
Несенюк О. Самодиктанти




Важливо: про ДПА
Як зауважив Юрій Кононенко, щодо ДПА залишається чинним «Положення про проведення ДПА» 2014 року. Але зміни будуть, і стосуватимуться вони в першу чергу 11-класників.
ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.
2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО
ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.
ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Увага: іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Увага: якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2­‑м, а один – 3‑м у складанні.
Випускник може скласти ДПА і з математики, і історії України
Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть як ЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.
У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови нацменшини за бажанням самого випускника.
Як повідомила EDUGET Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин, названі зміни внесені в проект наказу щодо проведення ДПА 2017 року. Зараз завершується підготовка цього проекту, протягом кількох тижнів відбудеться його остаточне обговорення й затвердження.
Дати і предмети ДПА 2017 року

Ступінь навчального закладу
Початок проведення
Предмети
I (4-класники)
15 травня
українська мова
математика
літературне читання
II (9-класники)
1 червня
обов’язкові
українська мова
математика
1 на вибір педради
українська література
іноземна мова
зарубіжна література
правознавство
історія України
всесвітня історія
географія
біологія
хімія
фізика
інформатика
мова нацменшини
інтегрований курс літератури
III (11-класники)
23 травня
обов’язкові
українська мова
історія України або математика
1 на вибір випускника
біологія
хімія
фізика
географія
англійська мова
французька мова
німецька мова
іспанська мова
російська мова
Увага: предметом на вибір може бути також історія України або математика, якщо випускнику потрібно скласти ДПА з обох цих предметів
За бажання випускник може скласти ДПА з мови нацменшини, якщо це заклад з вивченням такої мови